GENÇLERİMİZİN GELECEĞİNE IŞIK OLALIM!

 

Abhaz İş İnsanları Derneği olarak şimdiye kadar daha çok bugüne dair bir şeyler yaptık. Burs programı yarınlarımız için yaptığımız en somut, en önemli işlerin başında gelecek. Bir gencimizin geleceğini aydınlatmaktan daha çok mutluluk verecek ne yapabiliriz? 

Evet, sadece ülkenin değil her birimizin ekonomisi her geçen gün biraz daha kötüye gidiyor ama geleceğimizi aydınlatmadığımız sürece daha güzel günler görmeyeceğiz. Gençlerimizin eğitimini sahiplenmek  geleceğimizi aydınlatmanın en etkili yolu. Gençler geleceğimizin kesintisiz ışık kaynağı. Onları zorlu eğitim yolculuklarına yalnız çıkarmayalım. 

AİİD yönetim kurulu olarak öğrencilerimizin üniversite & yüksek lisans eğitimini üstleniyoruz. Programın başarısı daha fazla  burs sponsorunun sürdürülebilir desteğiyle mümkün. 

Genel burs programı dışında; dil, tarih, kültür, sanat tarihi, arkeoloji v.b. alanlarda yüksek öğrenim tercihi yapacak gençlerimize de, ileride bu alanlarda Abhazya’ya ve Abhaz’lara yönelik çalışmalar yapmaları ön koşuluyla eğitim süreleri boyunca Mahinur Tuna Bursu’yla destek olacağız. 

Tüm burs başvuruları temelde öğrencilerimizin içinde bulunduğu ekonomik şartlar ve başarı kriterleri baz alınarak ve burs kurulunca objektif bir değerlendirmeden geçirilerek karara bağlanacak.

 

İletişim: Levent Belin Atrışba, +90 505 675 7110